Topiarka do wosku

Topiarki do wosku – rodzaje topiarek i ceny topiarek do wosku | Pszczoly.info

Topiarki do wosku są urządzeniami przeznaczonymi do wytapiania wosku z plastrów oraz do topienia odsklepin. Obecnie na rynku znajdziemy bardzo szeroki asortyment topiarek do wosku, przeznaczonych zarówno do małych, amatorskich pasiek jak i dużych pasiek zawodowych.

Topiarki do wosku są urządzeniami, które niezwykle ułatwiają pracę w gospodarstwie pszczelarskim. W niewielkiej, hobbystycznej, pasiece doskonale sprawdzą się topiarki słoneczne lub topiarki z wytwornicą pary. Posiadając natomiast duże gospodarstwo pasieczne warto zaopatrzyć się w urządzenia z palnikami gazowymi, wybierając urządzenie o wielkości i budowie odpowiedniej do wielkości swojej pasieki i uwzględniając ilość ramek, które mamy do przetopienia w sezonie pszczelarskim.

Topiarka słoneczna
Topiarka słoneczna, fot. pszczelnictwo.com.pl

Ile kosztują topiarki do wosku

Ceny topiarek do wosku są oczywiście uzależnione od ich rodzaju. Topiarki słoneczne, które sprawdzą się świetnie w mniejszych pasiekach kupimy już za mniej niż 400 zł, natomiast szukając urządzeń do większych, zawodowych pasiek, musimy się liczyć z wydatkiem kilka lub nawet kilkanaście razy większym.

Przykładowe ceny miodarek w pszczelarskim sklepie internetowym*

  • Topiarka słoneczna z szybą zespoloną (blacha ocynkowana) – 350 zł
  • Topiarka słoneczna z szybą zespoloną (blacha kwasoodporna) – 390 zł
  • Topiarka grzejna (pokrywa) do stołu wzmocnionego (Dadant), 1500 mm – 1890 zł
  • Topiarka do wosku nierdzewna ocieplana (duża) – 6290 zł

To są jedynie przykładowe ceny, jeśli szukasz topiarki do wosku do swojej pasieki, zobacz wszystkie dostępne modele w sklepie internetowym Centrum Pszczelarskiego Łukasiewicz – tutaj.

 


* Podane ceny ze sklepu pszczelarskiego www.pszczelnictwo.com.pl aktualne na dzień 23-03-2018.