ŚWIECE WOSKOWE

Świece z wosku pszczelego przeżywają obecnie swój renesans. Powrót do łask naturalnych świec woskowych zawdzięczamy niewątpliwie wzrostowi zainteresowania społeczeństwa kwestiami związanymi z ekologią i zdrowiem.

Świece woskowe z roku na rok zyskują na popularności. Rosnącą popularność zawdzięczają temu, że – w odróżnieniu od świec parafinowych – nie tylko nie są szkodliwe dla naszego zdrowia, ale wręcz przeciwnie, mają pozytywny wpływ na ludzki organizm.

Najbardziej rozpowszechnione obecnie świece wytwarzane są z parafiny, która jest pochodną ropy naftowej. W czasie spalania świec parafinowych uwalniane są toksyczne i rakotwórcze substancje, które mogą bardzo niekorzystnie wpływać na organizm. Z punktu widzenia naszego zdrowia, świece z parafiny nie są więc najlepszym wyborem. W porównaniu z nimi świece woskowe są produktem niemalże doskonałym.

Jakie są zalety świec z wosku pszczelego? Świece woskowe oczyszczają i jonizują powietrze, dzięki czemu pozytywnie wpływają nie tylko na osoby chore na alergie i inne choroby układu oddechowego. Dzięki ciepłemu i naturalnego płomieniowi, przyjemnemu zapachowi propolisu i miodu mają działanie uspokajające i kojące nerwy. Do tego neutralizują promieniowanie elektromagnetyczne emitowane przez urządzenia elektryczne. I w porównaniu do świec parafinowych – są produktem całkowicie naturalnym.


ŚWIECE WOSKOWE WYKONANE Z NATURALNEGO WOSKU PSZCZELEGO ZE SKLEPU INTERNETOWEGO PSZCZELNICTWO.COM.PL:

  • mają szczególny wygląd, a kolor i zapach odróżnia je od tradycyjnych świec parafinowych,
  • palą się jasnym, pełnym płomieniem, a dym emanuje delikatnym aromatem miodu,
  • świece woskowe wykonane są z czystego wosku pszczelego,
  • zastosowany, bawełniany knot niemieckiej firmy Bergal eliminuje kopcenie i nadmierne wypalanie się świec,
  • świece woskowe oczyszczając powietrze powodują szybszy powrót do zdrowia osób cierpiących na choroby układu krążenia, nerwowego i oddechowego,
  • świece woskowe likwidują zapach dymu z papierosów i inne intensywne zapachy

 

CZYM JEST WOSK PSZCZELI?

Wosk rozpuszcza się dobrze, zwłaszcza na gorąco, w rozpuszczalnikach organicznych: benzenie, chloroformie, acetonie, trójchloroetylenie, czterochlorku węgla, benzynie. W alkoholu etylowym rozpuszczają się tylko niektóre związki wchodzące w skład wosku.
Gęstość wosku wynosi 0,954-0,969 g/cm3
Temperatura topnienia 62,3-65,2 0C
Ma przyjemny, charakterystyczny zapach i barwę.

Więcej o wosku pszczelim dowiesz się tutaj