Miód i inne produkty pszczele sposobem na smog? | Pszczoly.info

Smog
Smog, fot. David-Karich, Pixabay.com

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Z powodu zanieczyszczonego powietrza  corocznie w Polsce umiera 44 tysięcy osób. To tak, jakby co roku z mapy Polski znikało miasto takiej wielkości jak Kołobrzeg, Ciechanów czy Puławy. Okazuje się, że w walce ze skutkami wdychania zanieczyszczonego powietrza pomóc może miód i inne produkty pszczele.

Miód i inne produkty pszczele (np. takie jak pyłek kwiatowy i propolis) pomagają zmagać się z problemami wynikającymi z przebywania w miejscach z zanieczyszczonym powietrzem ze względu na takie właściwości produktów pszczelich jak wzmacnianie systemu odpornościowego organizmu, a także właściwości detoksykacyjne. Spożywając produkty pszczele pomagamy organizmowi w szybszym pozbyciu się z organizmu nagromadzonych toksyn jednocześnie wzmacniając organizm.

W celu zmniejszenia negatywnych konsekwencji przebywania w smogu, oprócz miodu i produktów pszczelich, warto wzbogacić swoją dietę także o niektóre zioła. Na przykład napary z zioła tymianku, prawoślazu, korzenia lukrecji czy babki lancetowatej, dzięki właściwościom stymulującym wytwarzanie śluzu w drogach oddechowych i ułatwiającym wykrztuszanie, mogą przyczynić się do zmniejszenia absorpcji przez organizm toksycznych pyłów z wdychanego powietrza.

 

 


Źródło: www.twojezdrowie.rmf24.pl/czlowiek/medycyna-niekonwencjonalna/news-miod-i-ziola-sposobem-na-smog,nId,2743148