MIODARKI

Wszystkie nowoczesne miodarki wykonane są w całości z blachy i materiałów kwasoodpornych. Bębny miodarek są wyposażone w łożyska kulowe, dzięki czemu praca ich jest bardzo cicha i trwała. Każda miodarka posiada pokrywę wykonaną z mocnego pleksiglasu, dzięki czemu pszczelarz ma możliwość obserwacji całego procesu wirowania bez konieczności unoszenia pokrywy w trakcie pracy miodarki, a stabilne i bardzo mocne elementy stojaka miodarki sprawiają, iż praca jest bardzo stabilna a proces wirowania jest bardzo przyjemny.

 

Zobacz miodarki w najlepszych cenach w specjalistycznym sklepie internetowym

WWW.MIODARKI.COM.PL


 

 

MIODARKI DIAGONALNE

Miodarki 3, 4 lub 5 plastrowe. Niewielkie rozmiary bębna miodarki sprawiają, iż mają mogą być transportowane na pasieczyska i bez problemu mogą być ustawiane w pomieszczeniach do których prowadzą wąskie drzwi. Mają zastosowanie w małych i średnich pasiekach. Występują w trzech wariantach: ręcznym, elektrycznym oraz ręczno-elektrycznym. Cechą charakterystyczną tych miodarek jest konieczność odwracania ramek w czasie wirowania.

miodarka4roptima
Miodarka diagonalna OPTIMA LINE ręczna

Miodarka z napędem ręcznym:
Sterowanie miodarką odbywa się przy użyciu mechanizmu korbwego wyposażonego w listwę z hamulcem. Doskonale dobrane przełożenia gwarantują sprawną pracę i minimum wysiłku fizycznego.

Sprawdź w naszym sklepie internetowym:

Miodarka z napędem ręczno-elektrycznym:
Sterowanie miodarką odbywa się przy użyciu mechanizmu korbowego wyposażonego w listwę z hamulcem lub przy użyciu napędu elektrycznego – zamiennie w zależności od warunków wirowania miodu. Mocowanie silnika elektrycznego od spodu ze sterowaniem z boku miodarki, mechanizm korbowy umieszczony z góry miodarki. Przy wirowaniu ręcznym zalecamy zdjęcie paska napędowego z silnika (30 sekund), by w trakcie procesu wirowania ręcznego nie poruszać całym mechanizmem napędu elektrycznego. Miodarka znajduje doskonałe zastosowanie w pasiekach wędrownych, gdzie czasem jest dostęp do energii elektrycznej a przy jego braku możemy przejść na wirowanie ręczne.

Sprawdź w naszym sklepie internetowym:

 

Miodarka z napędem elektrycznym:
Silnik i napędy umieszczone są od spodu, dzięki czemu elementy mechaniczne narażone są w mniejszy sposób na zanieczyszczenia. Sterowanie silnikiem umieszczone jest z boku miodarki. Płynna regulacja obrotów, bez skoków, od minimalnych przy wirowaniu ramek nowych i pełnych miodu do obrotów bardzo szybkich przy których możemy dokładnie osuszyć ramki z miodu. Pszczelarz sam decyduje o prędkości wirowania ramek. Wyłącznik główny sterowania – załącza i włącza napięcie silnika – gotowość wirówki do wirowania, sygnalizowane specjalnymi diodami. Bardzo prosta i miła obsługa.

Sprawdź w naszym sklepie internetowym:

MIODARKI RADIALNE

Miodarka-FI-1000-radialna-sterowanie-automatyczne
Miodarka radialna


Cechą charakterystyczną miodarek radialnych jest duża ilość ramek, mieszcząca się w koszu miodarki. Sposób ułożenia ramek w układzie radialnym powoduje, iż wirowanie może się odbywać w jednym kierunku. Zalecane dla dużych pasiek, które posiadają 1 lub 2 typy ramek. Przy zamówieniu miodarki promienistej prosimy o podanie rodzaju ramki pod jaki ma być zastosowana miodarka.

MIODARKI KASETOWE

W201600_-_Miodarka_8_kaset_WL_fi_1000_z_półautomatem_automatem_1-transp-copy
Miodarka kasetowa

Przeznaczone dla większych pasiek. Charakteryzują się niewielką ilością kaset w koszu miodarki, ale za to dużą sprawnością podczas wirowania. Cykl wirowania odbywa się w dwóch kierunkach, a dzięki zastosowanym prowadnikom nie ma konieczności ręcznego przestawiania kaset oraz możliwości zablokowania się kaset. Całość procesu wirowania odbywa się przy pomocy wygodnego, płynnego sterowania miodarką: obrotów + kierunku prawo/lewo. Najnowszym udogodnieniem w pracy z miodarką jest automat sterujący – nie ma konieczności stania przy miodarce – wszystko „robi się” samo! Automat steruje prędkością, obrotami i czasem wirowania miodarki.

Zdjęcia i dokładne opisy miodarek oraz aktualne ceny znajdziecie Państwo na stronie sklepu internetowego Centrum Pszczelarskiego Łukasiewicz