MLECZKO PSZCZELE

Mleczko pszczele (Royal Jelly) jest bezsprzecznie jednym z największych, jeśli nie największym, skarbem jaki otrzymujemy od pszczół.

Mleczko pszczele posiada niezwykłe właściwości prozdrowotne. Człowiek wykorzystuje te cudowne właściwości w medycynie oraz w kosmetyce.

Mleczko jest wydzieliną ślinianek pszczół robotnic. Posiada jasną i gęstą konsystencję, lekko kwaśny smak i jest niemal bezwonne. To właśnie ono daje królowej olbrzymią witalność (królowa składa kilka tysięcy jaj dziennie), ale i długowieczność, która pozwala jej żyć 40 razy dłużej od pszczół, które nie są karmione mleczkiem.

Mleczko pszczele w sklepie internetowym PRZEJDŹ DO SKLEPU
Mleczko pszczele w sklepie internetowym www.pszczelnictwo.com.pl [PRZEJDŹ DO SKLEPU]

Mleczko pszczele jest od dawna obecne w diecie Japończyków, nacji która przecież słynie właśnie z długowieczności. Można być pewnym, że na zdrowie i długie życie przeciętnego Japończyka ma wpływ także spożywanie mleczka produkowanego przez pszczoły.

Mleczko pszczele składa się w około 60 procentach z wody, w 19 procentach z ciał białkowych (globuliny i albuminy), a także aminokwasów egzogennych, licznych witamin z grupy B (między innymi z wpływającego na długość życia kwasu pantotenowego), acetylocholiny (transmitera impulsów nerwowych) oraz bardzo licznych biopierwiastków, a świeże mleczko posiada bardzo silne właściwości bakteriobójcze.

Zakres stosowania mleczka pszczelego przez człowieka jest niezwykle bogaty. W medycynie mleczko pszczele wykorzystywane jest między innymi do walki z chorobami reumatycznymi, leczenia chorób nerek i nadnerczy, schorzeń przewodu pokarmowego i narządów wewnętrznych (jak na przykład wrzody na dwunastnicy), przy nadciśnieniu tętniczym, miażdżycy i innych chorobach układu krążenia, do walki z chorobami autoimmunologicznymi, ma szerokie zastosowanie w dermatologii. Stosowanie mleczka zdecydowanie zwiększa również poziom sił witalnych, zwiększa możliwości fizyczne i intelektualne, usuwa zmęczenie i wzmacnia odporność organizmu. Działanie mleczka na organizm człowieka jest niezwykle imponująca tym bardziej, że lista zastosowania mleczka pszczelego w lecznictwie jest jeszcze o wiele dłuższa od przedstawionej powyżej.

Prof. Ana Aslan, słynna, nieżyjąca już założycielka sanatoriów i instytutów geriatrycznych oraz wynalazca specyfiku do leczenia chorób wieku starczego zapytana, czemu zawdzięcza nadzwyczajną witalność i młody wygląd, odpowiadała, że

…dyscyplinie pracy i naturze, która dała tak wspaniały dar jak mleczko pszczele. 

Najlepsze efekty terapeutyczne daje podjęzykowe przyjmowanie mleczka. W celach zapobiegawczych oraz przy lekkich schorzeniach wystarczające będą małe dawki mleczka (50-100 mg / dzień w dwóch lub trzech dawkach: rano i wieczorem lub rano, w południe i wieczorem). Kuracja taka winna trwać około miesiąca i należy ją powtarzać co pół roku.

Mleczko dostępne jest w postaci kapsułek, tabletek, w ampułkach, w syropie, a także jako mleczko w miodzie lub ziołomiodzie.

źródła: apipol, doz.pl, wikipedia.org