Naturalny miód spadziowy iglasty jodłowy – zobacz gdzie kupić

Miód spadziowy iglasty jodłowy
Miód spadziowy iglasty jodłowy, fot. pszczelnictwo.com.pl

Miód spadziowy jodłowy to jeden z najrzadziej występujących i najbardziej wartościowych miodów odmianowych występujących w Polsce.

Miód spadziowy iglasty jodłowy posiada ciemną brązową barwę, z zielonkawym lub szarozielonkawym odcieniem, ma silny i bardzo charakterystyczny zapach przypominający nieco zapach igliwia lub żywicy. Charakterystyczne dla tego miodu jest to, że gdy jestprzechowywany przez dłuższy okres w temperaturze około 20 stopni Celsjusza często rozwarstwia się na dwie części: górną płynną i dolną skrystalizowaną.

Miód spadziowy iglasty z jodły posiada bardzo wiele właściwości leczniczych. Między innymi posiada właściwości przeciwbakteryjne i wykrztuśne, działa odtruwająco, między innymi zmniejsza negatywny wpływ picia kawy i alkoholu, reguluje pracę serca, rozszerza naczynia wieńcowe, poprawia pracę nerek, ma właściwości, które przyspieszają gojenie ran, oparzeń i odmrożeń oraz wzmacnia odporność organizmu. Ze względu na swoje właściwości nazywany jest niekiedy miodem królewskim.

Kup tegoroczny miód spadziowy iglasty jodłowy bezpośrednio o producenta, z pasieki Centrum Pszczelarskiego Łukasiewicz w cenie 33 zł za 500g: Miód spadziowy iglasty jodłowy 500g