Ile kosztuje i gdzie można kupić pszczeli pyłek kwiatowy? | pszczoly.info

Pyłek pszczeli - kwiatowy
Pyłek pszczeli - kwiatowy, fot. congerdesign, Pixabay.com, CC0

Pyłek kwiatowy, podobnie jak inne produkty pszczele, cieszy się w ostatnim czasie – nie tylko w Polsce – rosnącą popularnością. Gdzie można kupić i ile zapłacimy za pyłek kwiatowy?

Pyłek kwiatowy to jeden z najwartościowszych na świecie spożywczych produktów naturalnych. Zbierany przez pszczoły pyłek zawiera w sobie białka, aminokwasy (w tym argininę), flawonoidy, węglowodany, witaminy, nienasycone kwasy tłuszczowe, dezoksyrybonukleotydy, enzymy i koenzymy, czy też minerały oraz pierwiastki śladowe. Pyłek pszczeli stosowany jest w leczeniu wielu chorób i dolegliwości, a także jako środek wzmacniający odporność organizmu.

Więcej na temat pyłku pszczelego: Pyłek pszczeli – kwiatowy

Gdzie kupować pyłek kwiatowy

Obecnie pyłek pszczeli – kwiatowy bywa dostępny w sklepach ze zdrową żywnością, sklepach ekologicznych a nawet w hipermarketach i sklepach spożywczych. Polecamy jednak kupować pyłek bezpośrednio od pszczelarzy lub w wyspecjalizowanych sklepach pszczelarskich. Zaopatrując się w pyłek właśnie od pszczelarzy lub w sklepach pszczelarskich mamy największą gwarancję tego, że otrzymamy najwyższej jakości, najświeższy produkt, niemalże bezpośrednio z ula.

Ile kosztuje pyłek kwiatowy

Kupując pyłek pszczeli bezpośrednio u pszczelarza lub w sklepie pszczelarskim zapłacimy za niego około 60 zł za kilogram. Na przykład w sklepie pszczelarskim Centrum Pszczelarskiego Łukasiewicz za 1 kg świeżego pyłku pszczelego zapłacimy 59,90 zł. W tym samym sklepie opakowanie 250 gramowe kosztuje 20 zł, a za opakowanie zawierające 100 gram pyłku zapłacimy 9 zł. Mniej więcej takie ceny znajdziemy kupując pyłek z “pierwszej ręki” w innych miejscach.

Kupując pyłek pszczeli w hipermarketach lub sklepach spożywczych należy liczyć się z tym, że cena pyłku zazwyczaj będzie sporo wyższa, przy czym z całą pewnością w tym przypadku wyższa cena nie będzie gwarancją wyższej jakości kupowanego pyłku pszczelego. Dlatego polecamy kupować pyłek pszczeli albo bezpośrednio od pszczelarzy albo w sklepach pszczelarskich.

Polecamy pyłek pszczeli ze sklepu internetowego Centrum Pszczelarskie Łukasiewicz.