Pyłek pszczeli (pyłek kwiatowy): dlaczego warto go stosować?

Produkty pszczele słyną od dawna z tego, że zawierają cenne dla człowieka składniki. Jednym z takich produktów jest pyłek pszczeli (pyłek kwiatowy), który to zawiera szereg substancji, które pomagają w leczeniu, rekonwalescencji oraz profilaktyce zdrowotnej.

Według obecnego stanu wiedzy pyłek pszczeli (kwiatowy) zawiera w sobie kilkadziesiąt różnych substancji wpływających pozytywnie na organizm ludzki. Znajdują się w nim, miedzy innymi, witaminy, prowitaminy, białko, magnez, żelazo, cynk czy wapń.

Więcej o pyłku: czym jest, jego skład oraz jak przyjmować pyłek czytaj [tutaj]

sklep-internetowy-600

Dzięki swojemu unikalnemu składowi pyłek pszczeli pomaga w leczeniu takich chorób i dolegliwości jak miażdżyca, choroba wieńcowa, przerost gruczołu krokowego, wspomaga układ krwiotwórczy, jest pomocny w chorobach układu nerwowego, a także pomaga w uzupełnieniu ogranizmu w niezbędne minerały i witaminy (pyłek kwiatowy jest czasami nazywany “bombą witaminową”). Dlatego warto przyjmować pyłek nie tylko w czasie choroby, ale także profilaktycznie, zwłaszcze w okresie jesiennym, kiedy zazwyczaj spada nasza odporność na choroby.