Prof. Czarnecki: Spożywajmy pszczeli pyłek kwiatowy

Pyłek pszczeli w formie obnóży

Pszczeli pyłek kwiatowy daje nam pełną prewencję przed udarem mózgu, zapobiega niewydolności serca oraz wielu innym chorobom. Spożywajmy pyłek kwiatowy! – namawia farmakolog Ryszard Czarnecki, jeden z najbardziej znanych w Polsce propagatorów pyłku pszczelego.

Jak mówi prof. Czarnecki, pyłek kwiatowy uznany jest za jedyny na świecie pełnowartościowy, kompletny, produkt niezbędny do potrzymania i utrzymania życia. W pyłku pszczelim odkryto ponad 400 różnych substancji działających pozytywnie na ludzki organizm. Jednak jest rzeczą niemal pewną, że w pyłku znajdują się dalsze, nie poznane jeszcze składniki, które być może występują w bardzo niewielkich, atomowych wielkościach, ale dodatkowo wzmagają profilaktyczne i lecznicze działanie pyłku kwiatowego.

Spożywanie pyłku pszczelego uchroni nas przed wieloma chorobami, takimi jak udar mózgu, choroba wieńcowa, bezobjawowa choroba niedokrwienna mózgu, niewydolność serca, miażdżyca, choroby układu nerwowego, anemia, czy cukrzyca. Lista chorób, w których stosowanie pyłku kwiatowego może wspomagać leczenie lub im zapobiegać, nie jest zamknięta, bowiem – jak zapewnia profesor – pewnym jest, że rola produktów pszczelich w medycynie będzie rosła w kolejnych latach.

Prof. Ryszard Czarnecki jest farmakologiem, absolwentem Akademii Medycznej w Krakowie, emerytowanym pracownikiem Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego i jednym z najbardziej znanych propagatorów apiterapii w Polsce. Zachęcamy do obejrzenia w całości wykładu prof. Czarneckiego „Apiterapia w profilaktyce oraz leczeniu”, dostępnego w serwisie Youtube.

 

 


Źródło: Youtube.com