MIÓD RZEPAKOWY

Miód rzepakowy jest jednym z pierwszych wiosennych miodów. Jego cechy i właściwości powodują, że dla wielu osób jest niezastąpiony. Miód ten należy do najczęściej występujących w Polsce miodów odmianowych.

W stanie płynnym (patoka) miód rzepakowy jest niemal bezbarwny lub posiada kolor słomkowy. Po krystalizacji (miody rzepakowe, ze względu na stosunkowo wysoką zawartość glukozy) zmienia barwę na biało – kremową. Zapach miodu rzepakowego nie jest intensywny, zapach tego miodu zbliżony jest do zapachu kwitnącego rzepaku. W smaku przeważa słodycz z lekkim posmakiem goryczki.

Miód rzepakowy – właściwości

Miód rzepakowy stosowany jest przy chorobach układu krążenia, miażdżycy, w chorobach wątroby, w stanach zapalnych górnych dróg oddechowych oraz przy chorobach skóry.

Ceniony jest – dzięki zawartości potasu – jako produkt regulujący ciśnienie tętnicze krwi, przeciwdziałający rozwojowi choroby miażdżycowej oraz poprawiający zaopatrzenie mięśnia sercowego w tlen i składniki odżywcze. W przypadku oparzeń stosowany jest zewnętrznie zapobiegając tworzeniu się pęcherzy i infekcji, przyspieszając proces ziarnowania zapewnia szybsze gojenie się ran.

Więcej o miodach znajdziesz >>> Miód i rodzaje miodów 

Miódy rzepakowe dostępne są w sklepie internetowym www.pszczelnictwo.com.pl

Dostępny także w wersji kremowanej.