Miodarka 4-kasetowa

Miodarki kasetowe – doskonałe miodarki do większych pasiek!

Miodarki kasetowe przeznaczone są przede wszystkim dla większych oraz profesjonalnych, zawodowych pasiek.

Miodarki kasetowe używane w gospodarstwie pszczelarskim pozwalają na sporą oszczędność pracy i czasu pszczelarza. Co ważne, doskonale nadają się także do wirowania miodów zaliczanych do trudnych, takich jak miód rzepakowy, spadziowy czy wrzosowy, które ze względu na swoją konsystencję dużo trudniej wydostają się z ramek.

Jak działają miodarki kasetowe

Miodarki kasetowe posiadają ruchome kasety w których umieszcza się odsklepione ramki z miodem. W czasie wirowania kasety miodarek składają się w jedną i drugą stronę w wyniku czego nie ma potrzeby przekładania ramek na drugą stronę.

Wirowanie miodu za pomocą miodarki kasetowej jest banalnie proste, dzięki zastosowaniu automatu sterującego prędkością, obrotami i czasem wirowania proces ten odbywa się automatycznie i nie wymaga potrzeby angażowania pszczelarza w czasie trwania wirowania.


Sprawdź miodarki kasetowe w sklepie pszczelarskim – tutaj


Miodarki kasetowe – co jest zrozumiałe choćby ze względu na zaawansowanie technologiczne tych miodarek – należą do grupy bardziej kosztownego sprzętu pszczelarskiego. Koszt zakupu miodarki kasetowej wynosi od około 3000-4000 zł wzwyż. Jednak cechy miodarek kasetowych powodują, że zdecydowana większość pszczelarzy, którzy posiadają w swoim gospodarstwie pasiecznym miodarkę kasetową uważa zakup tej miodarki za bardzo dobrą inwestycję.

Więcej na temat miodarek przeczytasz tutaj

 


Zobacz także:
Probiotyki dla pszczół zwiększają szanse przeżycia pszczół
Pyłek pszczeli – kwiatowy