Miodarka 3-plastrowa diagonalna elektryczn

Jaka miodarka dla małej pasieki? Zobacz miodarki optymalne do małego gospodarstwa pasiecznego

Obecnie na rynku jest bardzo szeroki wybór miodarek. Miodarki dostępne w sklepach pszczelarskich różnią się nie tylko ceną, ale także zastosowaną technologią, materiałami, napędem czy wielkością.

Jaka miodarka dla małej pasieki będzie miodarką idealną? Wydaje się, że optymalną miodarką dla pasieki hobbystycznej lub małego gospodarstwa pasiecznego będzie któraś z miodarek diagonalnych, które charakteryzują się niewielkimi gabarytami, a jednocześnie mają doskonałą jakość oraz są wygodne w użytkowaniu. Wszystko to decyduje o tym, że miodarki te idealnie nadają się do niewielkich pasiek.


Więcej informacji na temat miodarek: Miodarki i rodzaje miodarek


Do takich miodarek należą, na przykład, miodarki z linii Minima. Miodarki te dostępne są już w cenie około 1250 zł (miodarki ręczne) lub około 1550 zł (miodarki z napędem elektrycznym).

Do miodarek doskonale sprawdzających się w pasiekach hobbystycznych oraz małych pasiekach zawodowych należy, na przykład, 3-plastrowa ręczna miodarka diagonalna z koszem uniwersalnym W2029B. Miodarka ta jest wykonana z nierdzewnej stali kwasoodpornej, a jej kosz charakteryzuje się uniwersalnością, która polega na możliwości wirowania praktycznie wszystkich typów ramek. Miodarka ta kosztuje około 1250 zł i jest dostępna na przykład w:

  • sklepie specjalistycznym z miodarkami www.miodarki.com.pl – miodarkę W2029B oraz jej szczegółowy opis znajdziesz tutaj
  • lub w sklepie pszczelarskim Centrum Pszczelarskiego Łukasiewicz – miodarkę tę znajdziesz tutaj

Zaledwie około 300 zł więcej zapłacimy za podobną miodarkę z tym, że z napędem elektrycznym zamiast napędu ręcznego. 3-plastrowa elektryczna miodarka diagonalna z koszem uniwersalnym (W2030B) w sklepie internetowym kosztuje około 1550 złotych:

  • w sklepie www.miodarki.com.pl znajdziesz tę miodarkę tutaj
  • w sklepie Centrum Pszczelarskiego Łukasiewicz znajdziesz miodarkę W2030B tutaj

Oczywiście w linii miodarek Minima znajdziemy też sprzęt o większych możliwościach, na przykład miodarki diagonalne 4 i 6-plastrowe, czy miodarki radialne.